Thule Chariot Lite: Moderní kočárek pro moderní rodiče

Děti, nebo kariéra? Děti, nebo koníčky? Tyhle otázky už si dnes velká část rodičů klást nemusí, alespoň ti progresivnější ne. Dítě dávno není přítěží, která matku na několik let zcela vytrhne z jejího běžného životního stylu a celou si ji uzurpuje pro sebe. O narozeného potomka se v kompletních rodinách zpravidla starají oba rodiče, a pokud možno rovným dílem. Pochopitelně s přihlédnutím ke skutečnosti, že na rodičovské dovolené je jen jeden z nich.

Kromě toho se maminky i tatínkové na rodičovské dovolené často mohou zapojit do dění u svého zaměstnavatele, zpočátku symbolicky a postupem času stále výrazněji, aby se po návratu z rodičovské dovolené mohli bez dlouhé aklimatizace rovnou vrátit na svou původní pozici. Také koníčky a společenský život už nejsou pro rodiče malých dětí tabu.

Za normálních okolností mají moderní kina dopolední promítání, u nichž mohou maminky odložit děti do hlídaného dětského koutku a podobné služby nabízí také fitness centra. Vzít s sebou nemluvně na společenskou událost, třeba vernisáž, už také není problém. Podobně je tomu u posezení s přáteli v kavárně. A tak bychom mohli pokračovat.

Kočárek pro každodenní aktivní využití

Asi nepřekvapí, že s perfektním modelem kočárku pro aktivní rodiče přichází právě švédská firma Thule. Ve Skandinávii obecně platí, že dítě není překážkou pro seberealizaci rodičů. Dá se říci, že sever Evropy je v tomto směru ve srovnání s Českou republikou nejméně o jednu či dvě dekády napřed.

Kočárek Thule Chariot Lite je toho skvělým dokladem. Na rozdíl od sportovnějších variant bychom tento odlehčený typ mohli nazvat spíše kočárkem do společnosti než na běžecké, cyklistické či lyžařské trasy. Ne že byste se s ním nemohli vydat sportovat, ale v tomto směru vám lépe poslouží bytelnější modely Chariot Sport nebo Chariot Cross.

Lehký a skladný Chariot Lite je samozřejmě podobně stabilní jako jeho sportovní sourozenci, oceníte ho však hlavně při běžných denních aktivitách, při nichž vás může dítě jeho prostřednictvím snadno doprovázet. Je dost pohodlný na to, aby v něm dítě vydrželo většinu dne, pokud se mu v mezičase, budete odpovídajícím způsobem věnovat a necháte ho také protáhnout si nožičky třeba v parku či na dětském hřišti.

O bezpečnost dítěte se starají pětibodové pásy, odpružená kola, parkovací brzda a nastavitelné polstrované bezpečností popruhy. Pokud byste kočárek chtěli připojit ke kolu, oceníte zadní světlo a prostor na dětskou přilbu, která pohodlně zapadne do sedačky a pomáhá i těm nejmenším dětem držet hlavičku správně.

O pohodlí dítěte se starají částečně odnímatelné větrací bočnice a sluneční clona. Vás pak potěší polohovatelná řídítka, která se vám maximální přizpůsobí. Na rozdíl od jiných druhů kočárků se tak nemusíte bát, že vás po dlouhé procházce začnou bolet záda kvůli nesprávnému úchopu řídítek kočárku.

Doplňky pro pohodu i do nepohody

S ostatními kočárky z rodiny Chariotů sdílí Chariot Lite celou řadu doplňků, které usnadňují jeho využití v mnoha běžných i méně obvyklých situacích. Dokoupit tak můžete například takzvaný „miminkovník“, který umožní vozit v kočárku i miminka ve věku 1-10 měsíců. V nabídce jsou také praktické maličkosti, jako je držák na lahve nebo třeba kelímek s kávou, nákladní nosič na řídítka nebo několik různých druhů teplých fusaků pro zimní procházky a lyžařské výlety. K lyžování se však také hodí spíše sportovní verze Chariotů.

I na dlouhých procházkách po městských parcích či v přírodě však možná oceníte brzdový set. Přídavné brzdy zvýší ovladatelnost kočárku v kopcovitém terénu, nebo třeba na náledí. Pomůžou vám také, pokud plně naložený kočárek, kupříkladu s nákupem, ovládáte jen jednou rukou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Thule Chariot se štítky , , a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *