Vybíráme nejlepší cyklovozíky: Známe 3 TOP  produkty pro vás a vaše nejmenší

Pro cyklistiku, jízdu na kolečkových bruslích, běh, běžky i běžné vyjížďky. K tomu všemu jsou určeny cyklovozíky. Jaké jsou ty nejlepší?

Všestranné využití cyklovozíků

Patříte mezi aktivně založené lidi a vyžíváte se v jízdě na kole, běžkách či běhu, ale narozením dítěte nechcete trávit čas sami? Vyberte si ze široké nabídky kvalitních cyklovozíků, které nabízejí opravdu všestranné využití.  Vybrali jsme pro vás 3 nejlepší produkty, které nabídnou vašim nejmenším maximální komfort a bezpečí. 

Thule Chariot Sport 1

Dětský sportovní vozík Thule Chariot Sport 1je navržen v atraktivním designu z ultra lehkého hliníku. Patentovaný podvozek s nízko položeným těžištěm zajistí kvalitní jízdu a maximální komfort vašemu dítěti i na tom nejhorším profilu trati. Ergonomická rukojeť padne jako ulitá, díky nastavitelné výšce. 

Polstrovaná sedačka uvnitř cyklovozíku s inovativním odvětráním spolu s pětibodovými polstrovanými pásy zajistí komfort dítěti i v horkých letních dnech. Upravit teplotu uvnitř vozíku můžete pomocí bočních větracích okének. Od prachu a nečistot je vnitřek chráněn síťkou nebo nepromokavou slídou. 

Thule Coaster XT

Vozík Thule Coaster XT je odolný, bezpečný a pohodlný dětský vozík za kolo. Díky miminkovníku, který do vozíku připevníte, můžete vyrazit na výlety i s malým miminkem, které pohodlně a bezpečně uložíte právě do tohoto Thule miminkovníku.

Pro větší děti je pak Thule Coaster XT opatřen inovativní polstrovanou sedačkou, která disponuje speciálním odvětráním. Vaše dítko tak bude optimálně chráněno proti pocení. Upravit teplotu uvnitř vozíku můžete pomocí bočních větracích okének. Od prachu a nečistot je vnitřek chráněn síťkou nebo nepromokavou slídou. 

Pokud si vyšlápnete na nejvyšší kopec nebo se rozhodnete pro jízdu na kolečkových bruslích, jednoduše stačí upravit ergonomickou rukojeť dle vašich potřeb tak, aby vás při sportu nebolela záda ani paže. 

Thule Chariot Lite 1

Super lehký, všestranný, mrštný dětský vozík Thule Chariot Lite 1 využijete při řadě sportovních aktivit. Jednotlivé sety snadno vyměníte pomocí systému Thule VersaWing.

Vozík je vybaven pohodlnou polstrovanou a odnímatelnou sedačkou s inovativním odvětráním a pětibodovými polstrovanými pásy. Sedačka je navíc polohovatelná, snadno ji sklopíte za pomoci jedné ruky. 

Plynulou a bezpečnou jízdu Vašemu dítěti zajistí odpružení a odolná konstrukce. O dobré klima uvnitř vozíku se postará božní odvětrávání a odnímatelné úchytky, které nadzvedávají pláštěnku. Za snížené viditelnosti se o bezpečí postarají reflexní prvky a zadní červené světlo.

Vozík lehce složíte do kompaktních rozměrů, které Vám ušetří místo při přepravě nebo skladování. Vozík obsahuje i XL úložný prostor, do kterého naskládáte vše, co při svých aktivitách potřebujete.

Thule Chariot Cross: Multifunkční šampion mezi dětskými kočárky

Doba pokročila a narození potomka dávno neznamená, že se oba rodiče musí chtě nechtě vzdát všech svých koníčků a poskakovat kolem dětské postýlky. Ať se na to babičky a tchýně tváří, jak chtějí, děti v kočárku nás dnes mohou doprovázet při většině našich oblíbených kratochvílí. Existují kočárky pro kondiční běžce, inline bruslaře, a dokonce i pro cyklisty. Multifunkčním přeborníkem mezi takovými kočárky je Thule Chariot Cross.

Chariot Cross můžete využívat nejen jako přídavný vozík za jízdní kolo, ale také jako samostatný sportovní kočárek vhodný pro jízdu v náročném terénu. Můžete s ním také běhat a dokonce i lyžovat, pokud si s dítětem troufnete také na zimní radovánky. Díky chytře řešené konstrukci je tento kočárek vysoce adaptabilní a přizpůsobí se vám i vašemu dítěti.

Tank mezi kočárky

Uznáváme, že tenhle nadpis nezní úplně elegantně, zejména pokud máte doma malou holčičku. Ale slovo „chariot“ se v angličtině používá pro starověký válečný vůz tažený koněm, který bychom s trochou nadhledu mohli pokládat za prapředka moderních obrněnců. Aby to nevyznělo zbytečně militantně, v těchto vozech se ve starověkém Egyptě a Mezopotámii proháněla šlechta a lidé, kteří si takový luxus mohli dovolit.

Zatímco Egypťané do vozů zapřahali koně, z nichž později vzešla vyšlechtěná plemena arabských hřebců, váš potomek do svého Chariotu zapřáhne… inu, vás. To ale zdaleka neznamená, že budete dřít jako mezek, naopak. Díky své odlehčené konstrukci vás Chariot Cross bude zpomalovat jen minimálně.

Bezpečnost a pohodlí

Ale dost o vás, zaměřme se nyní na vašeho pasažéra. Ten se bude mít jako v bavlnce. Chariot Cross nabízí nastavitelné odpružení kol, díky kterému snadno nastavíte takovou úroveň vibrací, která se zamlouvá právě vaší ratolesti. Dětem se v kočárcích obecně líbí pocit pohybu, který si mohou dopřávat, a příjemné pohupkávání, které jim s tímto kočárkem snadno dopřejete.

Také polohovatelná sedačka zpříjemní dítěti cestu. Díky ní může kočárek růst s dítětem až do doby, než přijde čas osedlat jeho vlastní první kolo. Nutno dodat, že k výměně pohodlné sedačky za cyklistické sedlo, o jehož nepohodlí se všichni opakovaně přesvědčujeme na vlastní kůži, budete své dítko pravděpodobně muset motivovat nějakou lákavou odměnou.

Aby bylo možné kočárek používat i v letních dnech, má systém nastavitelného odvětrávání. I tak byste se měli nad letními výlety zamyslet, zejména pokud praží slunce a na nebi není ani mráček, nebo když je sice pod mrakem, ale zato nepříjemné dusno. I se sebelepším odvětráváním je pak jízda v kočárku nepříjemná.

Kočárek pochopitelně splňuje všechny platné evropské normy, a tak s ním můžete bez obav vyrazit na cyklostezky i na silnice, i když ty se k cestování s dítětem v závěsném vozíku příliš nehodí. Kočárek je také vybavený zadním světlem, které výrazně zvyšuje viditelnost za zhoršených podmínek.

Prvotřídní příslušenství

Ke skvělému kočárku pochopitelně patří také prvotřídní příslušenství. Už jsme zmínili, že s kočárkem Chariot Cross se můžete vypravit i na lyže. V takovém případě se pravděpodobně neobjedete bez vhodného fusaku, aby vaše dítě netrpělo zimou, zatímco vy se zahříváte pohybem. Fusak i kočárek vyrábí švédská firma, a tak se nemusíte bát, že nebude dostatečně teplý. Skandinávci jsou přeci jen zvyklí na teploty hluboko pod nulou.

Rodiče nejmenších dětí ocení také „miminkovník“, vložku do kočárku pro děti ve věku 1-10 měsíců. Cestování s takhle malými dětmi, a zejména delší výlety, je však dobré zkonzultovat s vaším pediatrem. Ne každý kojenec je v tomto věku v takové kondici, aby vaše výlety bez úhony přestál, ať už bude jeho kočárek sebedokonalejší.

Thule Chariot Cab: sportovní kočárek pro dvojčata

Dvojnásobná radost, ale desetinásobné starosti, říká se o dvojčatech. Je pravda, že zejména první roky jejich života mohou být pro rodiče vyčerpávající, ale berte to z té lepší stránky. Vaše děti mají perfektního celoživotního parťáka, který jim dokonale rozumí. Nikdo si totiž není bližší než právě dvojčata, bez ohledu na to, zda jsou jednovaječná či dvojvaječná.

Volvo mezi kočárky

S náročnou péčí o malá dvojčata vám pak pomůže správně zvolené vybavení. Například kvalitní outdoorový kočárek Thule Chariot Cab je v tomto ohledu jednoznačně sázka na jistotu. Renomovanou švédskou firmu Thule bychom mohli přirovnat k jiné známé švédské značce – automobilce Volvo. Ta, ač nepříliš okázale, vyrábí vysoce kvalitní a bezpečné rodinné vozy. Pokud chce někdo frajeřit, volí auta jiných značek. A pokud chce jistotu, bezpečí a spolehlivost, sáhne po Volvu.

Osvědčené skandinávské hodnoty přináší i kočárek Chariot Cab, který může milovníky angličtiny poněkud zmást svým názvem. Zatímco chariot je staroegyptský válečný vůz tažený koňmi, cab je britské slovo pro vozy taxislužby. Pochází však ze slova cabriolet, menšího koňského povozu bez střechy.

Švédové nicméně obě slova vybrali záměrně. Ve srovnání s jinými kočárky skutečně působí Chariot Cab jako prapředek dnešních obrněných vozidel – děti jsou v něm jako v bavlnce nepřekonatelně chráněny před všemi nástrahami. A vezou se stejně pohodlně, jako v taxíku. Jste to vy, kdo šlape do pedálů nebo kočár s oběma dětmi tlačí.

Maximální pohodlí i při sportu

Thule Chariot Cab přináší oběma malým pasažérům maximální pohodlí i v případě, že se s kočárkem v rámci svých sportovních aktivit vypravíte do terénu. Kočárek lze snadno připojit ke kolu, upravit pro kondiční běhy či jízdu na inline bruslích, a dokonce se s ním můžete vydat lyžovat. K tomu poslednímu budete potřebovat speciální zimní set, který se prodává zvlášť.

Zatímco vy se budete potit při své oblíbené sportovní disciplíně, děti budou pravděpodobně klimbat. Postará se o to nastavitelné odpružení kol, pohodlné polohovatelné sedačky s pětibodovým ergonomickým systémem bezpečnostních pásů i prostor pro dětské helmičky v sedačkách. Do něj dětské cyklistické helmy snadno zapadnou a podpoří správné držení těla i těch nejmenších dětí.

Příznivé klima uvnitř kočárku pomáhá udržet sluneční clona a nastavitelné boční odvětrávání. I tak byste se však měli vyvarovat dlouhým projížďkám během horkých či dusných letních dní, zejména pokud vezete opravdu malé děti – se speciální vložkou je kočárek vhodný i pro pasažéry od jednoho měsíce věku, s těmi byste se však tak jako tak neměli pouštět do žádných velkých dobrodružství.

Vy a vaše záda pak oceníte polohovatelná a anatomicky tvarovaná řídítka, která umožňují snadné a přirozené ovládání kočárku bez ohledu na to, zda jdete či běžíte. Zadní světlo je pak vítanou výhodou při projížďkách a procházkách v sychravých podzimních dnech, kdy je navíc brzy tma.

Variabilní doplňky

Velkou výhodou kočárku Chariot Cab je jeho variabilita, díky řadě doplňků přímo od firmy Thule jej můžete přizpůsobit svým přáním a potřebám. O lyžařském setu už byla řeč. Pokud se skutečně vypravíte do hor, neměli byste zapomenout na teplé oblečení. To můžete snadno nahradit fusakem, teplou vložkou do kočárku. Ta je otestovaná v náročných severských podmínkách, s nimiž se naše ladovská zima nedá srovnávat.

Chariot Cab kromě toho můžete upravit na kočárek vhodný pro kondiční běžce nebo na malé expediční vozítko, které uveze nejen hračky a potřeby pro děti, ale také spoustu dalšího vybavení, ať už sportovních potřeb, nebo čehokoli jiného. K tomu se vám bude hodit nákladní nosič s velkým úložným prostorem.

Thule Chariot Lite: Moderní kočárek pro moderní rodiče

Děti, nebo kariéra? Děti, nebo koníčky? Tyhle otázky už si dnes velká část rodičů klást nemusí, alespoň ti progresivnější ne. Dítě dávno není přítěží, která matku na několik let zcela vytrhne z jejího běžného životního stylu a celou si ji uzurpuje pro sebe. O narozeného potomka se v kompletních rodinách zpravidla starají oba rodiče, a pokud možno rovným dílem. Pochopitelně s přihlédnutím ke skutečnosti, že na rodičovské dovolené je jen jeden z nich.

Kromě toho se maminky i tatínkové na rodičovské dovolené často mohou zapojit do dění u svého zaměstnavatele, zpočátku symbolicky a postupem času stále výrazněji, aby se po návratu z rodičovské dovolené mohli bez dlouhé aklimatizace rovnou vrátit na svou původní pozici. Také koníčky a společenský život už nejsou pro rodiče malých dětí tabu.

Za normálních okolností mají moderní kina dopolední promítání, u nichž mohou maminky odložit děti do hlídaného dětského koutku a podobné služby nabízí také fitness centra. Vzít s sebou nemluvně na společenskou událost, třeba vernisáž, už také není problém. Podobně je tomu u posezení s přáteli v kavárně. A tak bychom mohli pokračovat.

Kočárek pro každodenní aktivní využití

Asi nepřekvapí, že s perfektním modelem kočárku pro aktivní rodiče přichází právě švédská firma Thule. Ve Skandinávii obecně platí, že dítě není překážkou pro seberealizaci rodičů. Dá se říci, že sever Evropy je v tomto směru ve srovnání s Českou republikou nejméně o jednu či dvě dekády napřed.

Kočárek Thule Chariot Lite je toho skvělým dokladem. Na rozdíl od sportovnějších variant bychom tento odlehčený typ mohli nazvat spíše kočárkem do společnosti než na běžecké, cyklistické či lyžařské trasy. Ne že byste se s ním nemohli vydat sportovat, ale v tomto směru vám lépe poslouží bytelnější modely Chariot Sport nebo Chariot Cross.

Lehký a skladný Chariot Lite je samozřejmě podobně stabilní jako jeho sportovní sourozenci, oceníte ho však hlavně při běžných denních aktivitách, při nichž vás může dítě jeho prostřednictvím snadno doprovázet. Je dost pohodlný na to, aby v něm dítě vydrželo většinu dne, pokud se mu v mezičase, budete odpovídajícím způsobem věnovat a necháte ho také protáhnout si nožičky třeba v parku či na dětském hřišti.

O bezpečnost dítěte se starají pětibodové pásy, odpružená kola, parkovací brzda a nastavitelné polstrované bezpečností popruhy. Pokud byste kočárek chtěli připojit ke kolu, oceníte zadní světlo a prostor na dětskou přilbu, která pohodlně zapadne do sedačky a pomáhá i těm nejmenším dětem držet hlavičku správně.

O pohodlí dítěte se starají částečně odnímatelné větrací bočnice a sluneční clona. Vás pak potěší polohovatelná řídítka, která se vám maximální přizpůsobí. Na rozdíl od jiných druhů kočárků se tak nemusíte bát, že vás po dlouhé procházce začnou bolet záda kvůli nesprávnému úchopu řídítek kočárku.

Doplňky pro pohodu i do nepohody

S ostatními kočárky z rodiny Chariotů sdílí Chariot Lite celou řadu doplňků, které usnadňují jeho využití v mnoha běžných i méně obvyklých situacích. Dokoupit tak můžete například takzvaný „miminkovník“, který umožní vozit v kočárku i miminka ve věku 1-10 měsíců. V nabídce jsou také praktické maličkosti, jako je držák na lahve nebo třeba kelímek s kávou, nákladní nosič na řídítka nebo několik různých druhů teplých fusaků pro zimní procházky a lyžařské výlety. K lyžování se však také hodí spíše sportovní verze Chariotů.

I na dlouhých procházkách po městských parcích či v přírodě však možná oceníte brzdový set. Přídavné brzdy zvýší ovladatelnost kočárku v kopcovitém terénu, nebo třeba na náledí. Pomůžou vám také, pokud plně naložený kočárek, kupříkladu s nákupem, ovládáte jen jednou rukou.

Thule Chariot Sport: vaše baby nebude sedět v koutě, zatímco vy sportujete

Přístup k výchově dětí se v posledních třiceti letech výrazně změnil, jsme mnohem liberálnější. A pokud jde o péči o nejmenší děti, kombinujeme ji se společenským životem rodičů. Hodně nám to usnadňují i změny ve společnosti, s malým dítětem můžeme bez potíží vysedávat v kavárně, létat letadlem, nebo i sportovat.

Ostatně, sportování a zdravému životnímu stylu doba přeje. Ve fitness centrech se otevírají kurzy cvičení pro maminky na mateřské, během kterých se o děti v dětském koutku starají zaměstnanci nebo brigádníci zajištění sportovištěm. Tedy pokud epidemiologická situace umožní, aby byly posilovny a tělocvičny otevřené. Když to zrovna možné není, nezbývá, než si pomoci svépomocí a vyrazit do parku nebo do přírody. I s miminkem v kočárku, pochopitelně.

Kočárek pro malé i velké sportovce

Zdrobnělina v tomhle případě není tak úplně na místě, Thule Chariot Sport je v mnoha ohledech spíš kočár, ne nadarmo jeho název odkazuje k válečnému vozu starověkých Egypťanů. I vy tenhle kočár můžete využít k válečnému tažení, tedy pokud vyhlásíte válku nudě, lenosti a přebytečným kilogramům. Pak můžete kočárek nejen táhnout, ale i tlačit. Záleží jen a jen na vás a vašich preferencích.

S kočárkem Chariot Sport se totiž můžete vypravit na sjezdovky i na běžky, chce to jen trochu cviku a přizpůsobení lyžařského stylu tomu, že vezete křehký náklad. Lyžování s kočárkem v závěsu je podobné tomu, které využívají záchranáři při svážení zraněných osob v přepravních pytlích. Tenhle styl vás naučí v každé lyžařské škole, a pokud jste zdatní lyžaři, nebude to trvat dlouho. Absolvování takového kurzu nicméně rozhodně doporučujeme, než za sebe zapřáhnete kočárek se svým dítětem.

Primárně je tento kočárek určený k jízdě na kole, za které jej zavěsíte. Můžete s ním však také běhat nebo vyrazit na túru do obtížného terénu. Díky kvalitním kotoučovým brzdám na madle kočárku se nemusíte bát, že jej v kopcích neukočírujete. Kočárek je navíc robustní jen vizuálně, ve skutečnosti váží pouhých 14 kilogramů. Kromě toho jej snadno složíte a naložíte do auta, když už máte sportování dost.

Záviděníhodné pohodlí

Když už jsme v nadpisu nakousli, že vaše dítě nebude sedět v koutě, zatímco sportujete, teď je na čase přiznat barvu. Vaše dítě totiž bude relaxovat v naprostém pohodlí, zatímco vy v potu tváře šlapete, běháte, nebo jinak moříte své tělo. Výrobce kočárku, známá švédská firma Thule, totiž v tomto ohledu neponechal nic náhodě.

Abyste svému dítku mohli dopřát zdravého čerstvého vzduchu dle jeho libosti a potřeb, boční okénka jsou odepínatelná, a navíc můžete nastavit odvětrávání vnitřní části kočárku. Odpružení kol kočárku je nastavitelné, aby byla jízda pohodlná bez ohledu na sport, kterému se právě věnujete. A pohodlí polohovatelné sedačky by mohli závidět i kosmonauti. Malému pasažérovi nic nebrání v tom, aby si za jízdy nerušeně schrupnul. Jízda v kočárcích ostatně děti uklidňuje a uspává.

Vy pro změnu oceníte velký úložný prostor ve spodní části kočárku, kam se kromě dětských potřeb a hraček vejde i vaše vybavení, například kolečkové brusle nebo naopak normální boty na přezutí. Polohovatelná řídítka kočárku se vám přizpůsobí i při sportování a zadní světlo je užitečné hlavně při cyklistice.

Sportovní doplňky

Kočárek Chariot Sport si můžete dovybavit tak, aby se vám s ním dobře sportovalo. Běžci pravděpodobně nepohrdnou běžeckým setem Thule Chariot Jogging Kit, se kterým vám budou uběhnuté kilometry naskakovat skoro samy. Vášniví lyžaři pro změnu sáhnou po zimní sadě Thule Chariot Cross-Country Skiing Kit. Variant využití tohoto sportovního kočárku je však celá řada a Thule každoročně přichází s nějakou zajímavou novinkou.

Thule Chariot Chinook

I tento vozík, stejně jako řada dalších je na našem trhu k dispozici jak v možnosti pro jedno dítě, tak i pro děti dvě. Pokud je však něco, čím Thule Chariot Chinook dokonale ohromí, to je jeho kompaktnost. Může být totiž jednoduše složen, a to do brašny přes rameno. Rozhodně to ale neznamená, že byl jakkoliv nekvalitní. Právě naopak. Lehké, ale zato velmi odolné a pevné materiály jsou jistotou dokonalého bezpečí vás, ale hlavně vašeho dítěte. Tomu napomáhá jak pevný rám, tak i unikátní hliníkový skelet.

Nejenom do města

Hlavním účelem použití dětského vozíku Thule Chariot Chinook je samozřejmě město. Zde se stane všestranným pomocníkem, který může nahradit kočárek, stejně jako se stane pomocníkem třeba při procházkách, nebo také sportovní aktivitě. A to jak v létě, tak dokonce také v zimě. Využívat ho lze při běhu, na běžkách, na kole, nebo při jízdě na kolečkových bruslích. Nízké těžiště je poté zárukou stability a polstrovaná vnitřní sedačka nebo pětibodové pásy jsou zase zárukou jak pohodlí při jízdě, tak samozřejmě i vysokého bezpečí vašeho dítěte, kdy bude vždy umístěno ve své sedačce. I proto může být vozík určen už pro děti, které dosáhnou šesti měsíců svého věku. Nejenom těm k pohodlí při jízdě přispívá i nastavitelné odpružení.

Myšleno bylo i na praktičnost

Vozík není jenom skvělým pomocníkem při sportu, ale oceníte ho také při běžných aktivitách. Pokud vás model Thule Chariot Chinook něčím nadchne, tak třeba praktickým úložným prostorem, nastavitelnými řidítky, nebo parkovací brzdou. Stejně tak umožní zaletovat přední kolo do rovné polohy, což usnadňuje rychlejší jízdu. Zapomínat bychom ale neměli třeba ani na kryt, který je určený jako ochrana před nepříznivými povětrnostními vlivy. Při teplejších dnech zase oceníte možnost velmi dobré ventilace. I to jsou důvody, proč tento model dnes patří u moderních rodin mezi ten skutečně nejvyhledávanější na našem trhu.

Thule Chariot Cougar

Unikátní dětský vozík určený primárně všem milovníkům cyklistiky, ale stejně tak milovníkům běhu, jízdy na kolečkových bruslích, nebo jiného pohybu. To je model Thule Chariot Cougar vyráběný v několika barevných variantách a hlavně ve dvou velikostních provedeních, které jsou určeny pro jedno, nebo i dvě díky. Ideální pro sportování s vašimi malými dětmi.

Bezpečnost především

Pokud je něco, na co byl při výrobě daného vozíku kladen ten největší důraz, potom je to bezpečnost. Pokud si zmíníme ty základní prvky, potom je to třeba skelet vyrobený z jodizovaného hliníku, nebo třeba pětibodový dětský postroj, který vašeho potomka dokonale ochrání. Stejně tak je to i prvotřídní rám s desetiletou zárukou, který dělá z modelu Thule Chariot Cougar bezpečný dopravní prostředek při vaše dítě. Co poté k bezpečnosti na silnicích i mimo ně také přispívá, to je třeba konstrukce s nízkým těžištěm a vysokou stabilitou, nebo kvalitní brzdy.

Za všech okolností pohodlná jízda

Při konstrukci vozíku bylo dbáno také na to, aby se během jízdy cítilo dítě maximálně pohodlně. K tomu přispěje jak nastavitelné odpružení, tak samozřejmě i polstrovaná sedačky, nebo větrací bočnice umožňující v horkých dnech regulovat teplotu. Jistotou je ale i nízká hmotnost, která zase přijde vhod vám. A to nejenom ve chvíli, kdy budete vozík Thule Chariot Cougar chystat k jízdě, ale i ve chvíli, kdy ho budete buď táhnout za vaším kolem, nebo kdy ho budete také tlačit před sebou. Tomu napomáhá také jeho aerodynamický tvar. Co také nechybí, to je i kryt, který dokáže vašeho potomka nebo potomky ochránit před nepříznivým počasím, které se může i během příjemného letního dne dostavit.

Všestrannost poté doplňuje jak možnost toho, kdy vozík zapřáhnete za kolo, tak i to, že ho můžete tlačit, nebo ho snadno přestavit právě pomocí držáků s označením Click n’ Store.

Thule Chariot CX

Vyrazit s dětmi za sportem není problémem ani ve chvíli, pokud jsou vaši potomci skutečně ještě malí. Pokud milujete třeba běh, jízdu na kole, nebo jízdu na kolečkových bruslích, bude se vám hodit unikátní vozík Thule Chariot CX. Ten dnes značka Thule dodává na trh ve dvou hlavních variantách. Ta první nese označení CX1 a je určena pro převoz jednoho dítěte. Oproti tomu varianta CX2 je dvoumístná, díky čemuž není problém vyrazit i se dvěma dětmi zároveň. Co ještě s danými variantami souvisí, to jsou i možnosti barevných kombinací.

Dokonale pohodlná jízda

Jelikož jsou převáženy právě děti, je jasné, že by měl být kladen důraz hlavně na komfort samotné jízdy. A toho si jsou odborníci v Thule vědomi, a tak mají vozíky Thule Chariot CX špičkové odpružení s možností nastavení, díky dokonale hladké a stabilní jízdě v jakémkoliv terénu. Ta bude zároveň také bezpečná, a to nejenom díky prvotřídním materiálům a dokonalé stabilitě, ale třeba i díky kotoučovým brzdám. Díky tomu vozík kdykoliv a jednoduše zastavíte. Stejně tak oceníte i záruku spojenou s rámem, která je celých 10 let. To jasně vypovídá o jeho kvalitě.

Pohodlná jízda to však může být také pro vás, a to hlavně díky špičkově tvarovaným řidítkům, které umožní snadný a bezproblémový úchop. Stejně tak vás překvapí i aerodynamický tvar vozíku Thule Chariot CX, díky kterému si můžete být jisti minimálním odporem vzduchu při jakékoliv jízdě v jakýchkoliv podmínkách.

Mnoho praktických prvků

Při vývoji však nebylo myšleno jen na bezpečnost, ale i na praktičnost. Začneme-li uvnitř, jsou samozřejmostí praktické větrací bočnice, nebo polstrované sedadlo. Stejně tak jsou ale samozřejmostí i prvky, jako je úložný prostor pro větší či menší nákup, nebo také parkovací brzda, nebo kryt sloužící jako ochrana při větru. Navíc oceníte i všestrannost, jelikož vozík najde využití nejenom při sportovních aktivitách.