Thule Chariot Cab: sportovní kočárek pro dvojčata

Dvojnásobná radost, ale desetinásobné starosti, říká se o dvojčatech. Je pravda, že zejména první roky jejich života mohou být pro rodiče vyčerpávající, ale berte to z té lepší stránky. Vaše děti mají perfektního celoživotního parťáka, který jim dokonale rozumí. Nikdo si totiž není bližší než právě dvojčata, bez ohledu na to, zda jsou jednovaječná či dvojvaječná.

Volvo mezi kočárky

S náročnou péčí o malá dvojčata vám pak pomůže správně zvolené vybavení. Například kvalitní outdoorový kočárek Thule Chariot Cab je v tomto ohledu jednoznačně sázka na jistotu. Renomovanou švédskou firmu Thule bychom mohli přirovnat k jiné známé švédské značce – automobilce Volvo. Ta, ač nepříliš okázale, vyrábí vysoce kvalitní a bezpečné rodinné vozy. Pokud chce někdo frajeřit, volí auta jiných značek. A pokud chce jistotu, bezpečí a spolehlivost, sáhne po Volvu.

Osvědčené skandinávské hodnoty přináší i kočárek Chariot Cab, který může milovníky angličtiny poněkud zmást svým názvem. Zatímco chariot je staroegyptský válečný vůz tažený koňmi, cab je britské slovo pro vozy taxislužby. Pochází však ze slova cabriolet, menšího koňského povozu bez střechy.

Švédové nicméně obě slova vybrali záměrně. Ve srovnání s jinými kočárky skutečně působí Chariot Cab jako prapředek dnešních obrněných vozidel – děti jsou v něm jako v bavlnce nepřekonatelně chráněny před všemi nástrahami. A vezou se stejně pohodlně, jako v taxíku. Jste to vy, kdo šlape do pedálů nebo kočár s oběma dětmi tlačí.

Maximální pohodlí i při sportu

Thule Chariot Cab přináší oběma malým pasažérům maximální pohodlí i v případě, že se s kočárkem v rámci svých sportovních aktivit vypravíte do terénu. Kočárek lze snadno připojit ke kolu, upravit pro kondiční běhy či jízdu na inline bruslích, a dokonce se s ním můžete vydat lyžovat. K tomu poslednímu budete potřebovat speciální zimní set, který se prodává zvlášť.

Zatímco vy se budete potit při své oblíbené sportovní disciplíně, děti budou pravděpodobně klimbat. Postará se o to nastavitelné odpružení kol, pohodlné polohovatelné sedačky s pětibodovým ergonomickým systémem bezpečnostních pásů i prostor pro dětské helmičky v sedačkách. Do něj dětské cyklistické helmy snadno zapadnou a podpoří správné držení těla i těch nejmenších dětí.

Příznivé klima uvnitř kočárku pomáhá udržet sluneční clona a nastavitelné boční odvětrávání. I tak byste se však měli vyvarovat dlouhým projížďkám během horkých či dusných letních dní, zejména pokud vezete opravdu malé děti – se speciální vložkou je kočárek vhodný i pro pasažéry od jednoho měsíce věku, s těmi byste se však tak jako tak neměli pouštět do žádných velkých dobrodružství.

Vy a vaše záda pak oceníte polohovatelná a anatomicky tvarovaná řídítka, která umožňují snadné a přirozené ovládání kočárku bez ohledu na to, zda jdete či běžíte. Zadní světlo je pak vítanou výhodou při projížďkách a procházkách v sychravých podzimních dnech, kdy je navíc brzy tma.

Variabilní doplňky

Velkou výhodou kočárku Chariot Cab je jeho variabilita, díky řadě doplňků přímo od firmy Thule jej můžete přizpůsobit svým přáním a potřebám. O lyžařském setu už byla řeč. Pokud se skutečně vypravíte do hor, neměli byste zapomenout na teplé oblečení. To můžete snadno nahradit fusakem, teplou vložkou do kočárku. Ta je otestovaná v náročných severských podmínkách, s nimiž se naše ladovská zima nedá srovnávat.

Chariot Cab kromě toho můžete upravit na kočárek vhodný pro kondiční běžce nebo na malé expediční vozítko, které uveze nejen hračky a potřeby pro děti, ale také spoustu dalšího vybavení, ať už sportovních potřeb, nebo čehokoli jiného. K tomu se vám bude hodit nákladní nosič s velkým úložným prostorem.